Walentynki prezent dla niego

Walentynkowy prezent dla niego nie raz stawiał kobiety pod ścianą, ale zawsze warto próbować, i obdarować, męża, narzeczonego, chłopaka czy przyjaciela najlepszym walentynkowym prezentem dla niego kupionym w sieci

Ultima- Stephen Baxter

Wokół gwiazdy Proxima, krąży planeta Per Ardua, na której znajdują się istoty, które żyją przez miliony lat, dzięki czemu ich postęp technologiczny jest o wiele bardziej rozwinięty od technologii ludzkości. Ponadto odkryto tam artefakty i grobowce dawnych cywilizacji, które pozwalają przenieść się w czasie, w ciągu sekundy. Lecz nowo odkryte doświadczenie i możliwości niosą za sobą poważne konsekwencje.  Naglę okazuję się, że każdy z nas ma swoje przeszłości, które razem tworzą teraźniejszość, a nasza przyszłość jest już z góry ustalona. Dzięki odkryciu artefaktów, ludzie tym samym odkryli, że w galaktyce znajdują się istoty, które z łatwością nami kierują, oraz że mogą one zmienić one naszą przyszłość w ciągu sekundy. Tajemnicze istoty w dodatku nie są do nas przyjaźnie nastawione. Nastał czas, w którym trzeba walczyć o odzyskanie kontroli nad naszym losem, tylko po to, aby uniknąć zagłady. 

Tkanki- Dominika van Eijkelenborg

Matka nastoletniej Evi Brouwer przechodzi poważne załamanie nerwowe, ponieważ jej córka, aby mogła dalej żyć i normalnie funkcjonować potrzebuję przeszczepu serca. Kiedy już powoli tracą nadzieję, okazuję się, że Evi ma szansę dostać serce Fini, która zginęła w wypadku samochodowym. Wszystko jednak się tak naprawdę zmieni, kiedy Evi będzie już po przeszczepie i zacznie żyć z nowym sercem. Okazuję się, że serce Fini, skrywa wiele tajemnic, z którymi teraz nowa właścicielka musi się zmierzyć. Po nocach dręczą ją sny, i jakaś tajemnicza siła wciąż ją ciągnie do nieznanych miejsc, oraz do pewnego chłopaka- Sandera. Dopiero teraz matka Evi poczuła, że może ją na zawsze stracić, i żeby tego uniknąć, szuka kogoś, kto mógłby jej pomóc. 

 

Posts Tagged with…